Baner

Praca w Linux i iMac

Programy firmy MR_FLASH mogą pracować w systemach Linux oraz iMac na procesorach Intela dzięki darmowemu projektowi Wine (www.winehq.com) Praca w tych systemach jest identyczna jak w Windows po zainstalowaniu tych programów. Aby uruchomić program wystarczy kliknąć na odnośnik na pulpicie.

Biblioteka czasem jest instalowana razem z dystrybucją Linux'a - ale nie zawsze. Na stronie https://wiki.winehq.org/Download znajdziemy pakiety dla poszczególnych dystrybucji Linux 'a. Ale najprawdopodobniej nie będziemy musieli ich stamtąd ściągać. Pokażę na dystrybucji Ubuntu (na innych pewnie jest podobnie) jak zainstalować pakiet Wine oraz jak zainstalować program MR_FAKTURY_PRO.

W pierwszej kolejności musimy uruchomić Centrum Oprogramowania Ubuntu.

U góry w przeszukiwaniu wpisujemy wine i system sam znajdzie nam szukane przez nas oprogramowanie. Teraz wystarczy nacisnąć na przycisk Zainstaluj i rozpocznie się instalacja pakietu. Po zainstalowaniu pakietu Wine możemy wejść na stronę www.faktury-ok.pl, aby pobrać odpowiedni program.

Jednak nie wybieramy opcji otwarcia pliku opcję drugą - zapisu pliku na dysku.

Po pobraniu pliku na dysk musimy go uruchomić. Ale tu nie wystarczy jak w Windows dwukrotnie kliknąć na instalatora. Klikamy na plik prawym przyciskiem myszy i pokaże się nam:

Tu z menu musimy wybrać Otwórz za pomocą Wine Windows Progr... To uruchomi nam instalatora programu MR FAKTURY PRO

Jak widać instalator wygląda podobnie jak w środowisku Windows. Obowiązują te same reguły instalacji co w Windows. Po zainstalowaniu programu możemy go uruchomić klikając na odnośnik na pulpicie. Pokaże się nam

Jak widać program uruchomił się nam w systemie Linux bez problemu. Są użytkownicy, którzy na co dzień korzystają z tego systemu bez żadnych problemów.

Dla Systemu iMac sytuacja wygląda podobnie. Wystarczy też zainstalować bibliotekę Wine, aby cieszyć się możliwością pracy z mr_faktury_pro na iMAc. Mogę polecić gotowy pakiet instalacyjny z http://winebottler.kronenberg.org/ Łatwo się go instaluje i został sprawdzony przy instalacji na komputerze z systemem OS X El Capitan a także obsługuje wersje do High Sierra włącznie. Do obsługi nowszych wersji należy posłużyć się płatnym programem crossover Tu mamy opisane Jak zainstalować program MR_FAKTURY_PRO na OSX El Capitan