Baner

wzór faktury rachunku

Jeśli jesteśmy przedsiębiorcą nie podlegającym VAT to wystawiamy faktury, które kiedyś nazywano rachunkami. Różnią się one od faktury, która podlega VAT tym, że nie ma na nich informacji o stawkach VAT jakie są stosowane   Jeśli jesteś takim przedsiębiorcą i szukasz wzór faktury rachunku to raczej niepotrzebnie. Wygodniej jest używać do tego celu specjalizowanych programów, które zapewnią Ci wygodę i szybkość. Nawet jeśli wystawiasz usługi to przyda Ci się program, gdzie będziesz mógł sprawdzić, jak rozwija się twoja firma na przestrzeni lat.

rachunek uproszczony

Do wystawiania faktur VAT są zobligowani jedynie podatnicy VAT czynni. Pozostali podatnicy posługują się rachunkiem uproszczonym.

Dokument ten jest dowodem dokonanej transakcji i tak jak na podstawie faktury VAT daje prawo do ubiegania się na jego podstawie do dochodzenia swoich praw przez nabywcę, a także w przypadku przedłużonego terminu płatności przez dostawcę usługi lub towaru.

Rachunek uproszczony

Jeszce parę lat temu rachunki uproszczone wystawiali podatnicy VAT-u dla osób fizycznych nie będących VAT-owcami. To mocno komplikowało dokumentację wystawianą przez firmy i dlatego obecnie wszystkie na całe szczęście nie ma tego rozróżnienia i wszystkim wystawia się faktury VAT. Rachunek uproszczony przestał istnieć.