Baner

MR KSIĘGA informacja o programie

MR_KSIĘGA jest prostym programem służącym do prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów a także rejestrów VAT zakupów i sprzedaży. Główną zaletą programu jest prostota użytkowania. Program nie posiada wielu skomplikowanych opcji, ale jest prosty w użyciu i używany przez wiele firm właśnie z tego powodu.

Program umożliwia drukowanie zarówno Księgi Przychodów i Rozchodów a także rejestru VAT sprzedaży i rejestru VAT zakupów. Program umożliwia automatyczny import danych z programu MR FAKTURY PRO a także posiada możliwość eksportu danych do kilku najpopularniejszych formatów tekstowych.

Istnieje możliwość pracy różnych użytkowników programu z różnymi poziomami dostępu do edycji danych w programie.  Każdy z użytkowników - których można definiować w programie może mieć inne możliwości edycji danych.

Główną dewizą przy projektowaniu programu było bezpieczeństwo i prostota. Stąd program oparto o bazę NexusDB podobnie jak w programie MR FAKTURY PRO oraz starano się, aby program był maksymalnie prosty w użyciu. Program może być używany także z użyciem Pendrive'a na różnych komputerach. Wówczas jednak warto zapewnić sobie kopie bezpieczeństwa programu, gdyż urządzenia te mają na ogół system FAT32 który nie jest odporny na uszkodzenia tak jak NTFS używany w nowszych systemach Windows.

Program może znaleźć zastosowanie we wszelkiego typu małych firmach handlowych i usługowych. Jest on na bieżąco dostosowywany do zmieniających się przepisów.

Program jest dostępny na stronie w wersji pełnej. Jednak po 30 dniach od chwili zainstalowania wymaga on zarejestrowania.

Główne możliwości programu to:

  • Dodawanie, poprawianie, kasowanie i wyszukiwanie wpisów w Księdze PiR
  • Dodawanie, poprawianie, kasowanie i wyszukiwanie wpisów w rejestrach VAT sprzedaży i zakupów.
  • Łatwy import danych z programu MR_FAKTURY_PRO od wersji 3.18 do nowszych
  • Drukowanie księgi Kip, rejestrów VAT oraz innych zestawień
  • Eksport danych z rejestrów do popularnych formatów tekstowych
  • Obsługa wielu użytkowników programu z nadawaniem im praw dostępu do funkcji
  • Możliwość samodzielnego poprawiania formatów wydruku w łatwym w użyciu edytorze.
  • Eksport do JPK_VAT7M i JPK_VAT7K
  • Archiwizacja danych
  • Możliwość pracy programu na Pendrive.

Program MR_KSIEGA ma możliwość generowania plików JPK_VAT7M(2) i JPK_VAT7K(2)  jednak nie ma możliwości ich wysyłania. Do tego celu służy strona  https://e-mikrofirma.mf.gov.pl/jpk-client  za pomocą, której można wysyłać pliki JPK wygenerowane przez program MR_KSIEGA.