Baner

Eksport stany

Program eksport stany służy do wyeksportowania automatycznego stanów towarowych na serwer. Jest to czasem istotne, gdy obsługujemy sklep internetowy i chcemy mieć aktualne stany towarowe na sklepie internetowym. Program co określony czas generuje plik tekstowy w określonym formacie, który w uzgodnieniu można zmienić na dowolnie inny. Strona musi przechwycić taki plik i uaktualnić swoje stany. 

Obecnie format przekazywania danych jest następujący:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<Produkty>
<Produkt>
<Nr_katalogowy><![CDATA[T325]]></Nr_katalogowy>
<Ilosc_produktow>0.0000</Ilosc_produktow>
</Produkt>

......

</Produkty>

Tu numerem katalogowym jest symbol produktu. W programie możemy ustawić co jaki czas są wysyłane dane a także dane serwera FTP do którego będą wysyłane dane.

Jest to wersja programu przeznaczona dla wersji sieciowej. 

    

 

Program do swojego działania wymaga wgrania do katalogu danych dodatkowego pliku towar_stan.nx1 znajdującego się w pobranym archiwum. Dzięki niemu na serwer wysyłane są tylko różnice pomiędzy ostatnim przesłaniem. Przycisk Zeruj służy do kasowania pamięci ostatnich zmian i po jego przyciśnięciu wysyłana jest kompletna baza. Wersja pracuje z programem MR_FAKTURY_PRO 3.20      

Plik jest w formacie zip. Należy go rozpakować i wgrać plik towar_stan.nx1 do katalogu dane (o ile tam już nie istnieje takowy) a do katalogu, gdzie zainstalowana jest końcówka mr_faktury_pro wgrać plik eksport_stany.exe Aktualizacja programu wygląda identycznie.