Baner

Eksport CDN (Comarch)

Program Export_cdn  służy do eksportu danych z programu MR_FAKTURY_PRO do programów księgowych firmy COMARCH. Prezentowana tu wersja współpracuje z wersją 3.20 z dnia 15.07.2023 programu.

Uwaga - ta wersja eksportuje dodatkowe znaczniki GTU i znaczniki księgowych. Jest to wygodniejsza alternatywa eksportu danych niż plik JPK_VAT7M. 

Program pracuje pod systemami Windows Vista, 7, 8, 10 i 11. 

 Pobiez Export_cdn

 

Po pobraniu program należy wgrać do katalogu, gdzie zainstalowano program MR_FAKTURY_PRO. Na ogół jest to katalog c:\mr_faktury_pro. Należy pamiętać, że dla wersji jednostanowiskowej w danej chwili może pracować tylko jedna wersja programu - czyli albo ten do eksportu albo program MR_FAKTURY_PRO.  

winieta export_cdn

Opcja Uwzględniaj numery firm w księdze pozwala na przypisanie numerów dla kontrahentów z którymi będą się importować do programu księgowego. To jest szczególnie ważne, gdyż jeśli używamy już programu jednego i drugiego przez jakiś czas to numery w mr_faktury_pro i w programie księgowym dla obu programów są różne i trzeba je ręcznie poprawiać. Ta opcja pozwala na synchronizację tych numerów. Raz przypisany numer jest już pamiętany.

Opcja Dla brak numeru - nieprzydzielony powiązana z opcją powyżej powoduje, że gdy w bazie nie ma numeru firmy jaki odpowiada numerowi w księdze zostaje mu przypisany znak Nieprzydzielony. Jest to dla nas informacja, że trzeba go przydzielić ręcznie a potem wpisać do programu. 

Opcja Dodatkowa modyfikacja powoduje, że za numer firmy przypisywany jest kod NIP bez kresek.  Opcja ta ułatwia przypadki, kiedy wprowadzimy firmę kilkakrotnie do programu.  Dla firm nieposiadających NIP-u jest przydzielony numer wewnętrzny z programu MR_FAKTURY_PRO.

Dodatkowo możemy ustalić format daty jaki ma być eksportowany.  

Program tworzy plik lub pliki tekstowe, które mogą być importowane przez program księgowy COMARCH. Możemy ustawić sobie katalog, gdzie ten plik zostanie zapisany. Możemy tez ustalić nazwy plików z poszczególnymi rejestrami.