Baner

Informacja o programie

 

MR FAKTURY PRO jest programem do wystawiania różnych dokumentów związanych z fakturową obsługą firmy. Oferuje on wiele zaawansowanych funkcji dostępnych w innych programach za dodatkową opłatą. Projektując program główną uwagę zwrócono na to by był on prosty w obsłudze, tak żeby nie było potrzebne duże doświadczenie i żeby był on łatwy do obsługi także za pomocą klawiatury.

Program może być także używany przez rolników indywidualnych do wystawiania faktur RR a także przez biura podróży czy osoby handlujące samochodami. Obsługuje on także specyfikę handlu złomem czy artykułami metalowymi.

Program ma możliwość sprawdzania terminów płatności faktur, generowania list dłużników czy żądania zapłaty z obliczonymi odsetkami za zwłokę. Dzięki temu klient może mieć większą dyscyplinę przy spłacaniu długów. Informacje te są w pełni konfigurowalne dzięki czemu można je wyłączyć, jeśli nie ma potrzeby. 

Pełna obsługa magazynu lub magazynów jest istotna dla niektórych firm. Dlatego też program ma możliwość włączenia takiej opcji dając użytkownikowi wiele wygodnych rozwiązań. Obserwowanie stanów magazynowych, rozchód towarów, możliwość generowania remanentu w tym remanentu na konkretny dzień. 

Podstawową zaletą programu jest to, iż jest on na bieżąco dostosowywany do zmian jakie zachodzą w przepisach, a także do potrzeb jakie mają użytkownicy. Jeśli pewna część użytkowników optuje za jakimś rozwiązaniem to takie rozwiązanie jest dodawane do programu. Istnieje też możliwość odpłatnego zamawiania pewnych rozwiązań w niewygórowanej cenie.

Bardzo ważną cechą programu jest możliwość samodzielnego zmieniania formatów wydruku za pomocą łatwego w użyciu narzędzia, które jak w edytorze tekstowym pozwala na dodawanie napisów, logi, zmianę czcionki czy całego wydruku, pozwalając nam na dostosowanie go do naszych celów. Przygotowane są też 4 style wydruku faktur, które można łatwo sobie wybrać w ustawieniach wydruku.

Ilość opcji jest tak duża, że trudno je tu wymienić. Polecam zatem przejrzenie podręcznika w poszukiwaniu interesujących nas opcji. Poniżej wymieniono w punktach te najważniejsze.

 1. Wystawianie wszystkich najpopularniejszych dokumentów związanych z działalnością w firmie.
 2. Obsługa JPK_FA (4) oraz dla komunikacji z programami księgowymi JPK_VAT obejmujący faktury sprzedaży oprócz faktur wewnątrzwspólnotowych.
 3. Szyfrowanie danych firm w związku z RODO.
 4. Nazwy towarów standardowo mogą mieć do 110 znaków - ale można używać opisu dodatkowego towaru (bez ograniczeń na ilość znaków) lub opisów jednorazowych (także bez ograniczeń) - szczególnie przydatnych w wystawianiu faktur dla różnego rodzaju usług, gdzie często się wymienia wykonane czynności.
 5. Możliwość pamiętania i drukowania na fakturach dodatkowego opisu faktury. Można tam zawrzeć np dodatkową informację na temat płatności itp.
 6. Program ma możliwość kasowania wielu dokumentów nieprawidłowo wystawionych. Można kasować zarówno faktury jak i faktury korekcyjne. Opcje te są dostępne dopiero po włączeniu i dostępne tylko dla określonych użytkowników ze względów bezpieczeństwa.
 7. Można wystawiać faktury dla innego kupującego i innego płatnika.
 8. Faktury mogą być wystawiane w walutach - zarówno eksportowe jak i krajowe.
 9. Możliwość eksportu faktury do formatu csv (Excel)
 10. Cenniki mogą być także w walutach. Istnieje możliwość zdefiniowania do 240 cenników.
 11. Cenniki mogą być drukowane, eksportowane do pliku csv zarówno dla grupy jak i dla całości.
 12. Obsługa magazynu. Stany magazynowe i remanent na dowolną datę.
 13. Rozchód towaru na jednym wydruku. Możemy zobaczyć, jak rozchodził się dany towar. Tj. na jednym wydruku są zakupy towaru, sprzedaże korekty itp.
 14. Obsługa zamówień własnych jak i od klientów (także w walucie) Możliwość zamiany zamówień na fakturę lub dokument proforma.
 15. Obsługa reklamacji. Wydruki przyjęcia towaru do reklamacji.
 16. Bogate i szybkie możliwości wyszukiwania towaru czy firmy po nazwie, części nazwy lub paru części nazwy.
 17. Drukowanie przelewów na gotowych wydrukach
 18. Obsługa dokumentów proforma. Zamiana dokumentów na faktury. Możliwość wystawiania dokumentów proforma w walucie.
 19. Obsługa wydania zewnętrznego. Możliwość wystawania ich w walucie i zamiany na jednej lub kilku na fakturę 
 20. Możliwość przypisania cechy do wydania zewnętrznego i tworzenia faktury w zależności od cechy.
 21. Możliwość nadawania cech dokumentom sprzedaży i rozliczania np. pracowników z wielkości sprzedaży.
 22. Obsługa daty ważności i numeru seryjnego na fakturach sprzedaży
 23. Obsługa faktur marża, Możliwość wystawiania paragonów na drukarkach fiskalnych do tych faktur.
 24. Obsługa drukarek fiskalnych ELZAB (FP600, OMEGA), Posnet (Thermal), Innova, Farimex Farex Topaz (dawniej Elemis GIGA)
 25. Obsługa noty obciążeniowej, uznaniowej i korekcyjnej
 26. Obsługa kodów pocztowych.
 27. Zaawansowany system rabatowy. Możliwość nadania rabatu dla danej firmy w stosunku do całości towarów dla danej grupy towarowej oraz dla danego towaru.
 28. Nadzorowanie spłat własnych jak i od klientów. Ewidencje długów. Wydruki przeterminowań. Drukowanie wezwań do zapłaty. Możliwość pokazywania należnych odsetek w wezwaniu do zapłaty.
 29. Możliwość rejestrowania spłat faktur w walucie.
 30. Drukowanie oryginału i kopii faktury na jednej kartce (oszczędność papieru)
 31. Wydruk rankingu firm wg całości zakupów, danej grupy towarowej lub konkretnego towaru.
 32. Wydruki analiz sprzedaży dla całości, grupy towarowej czy konkretnego towaru
 33. Możliwość eksportu Wydania zewnętrznego na jednym komputerze i zaimportowania tego eksportu jako dostawy na innym komputerze wraz z nazwami towarów i cennikami.
 34. Obsługa sprzedaży i skupu złomu i metali (reverse charge - odwrócony VAT)
 35. Możliwość eksportu danych z mr_faktury_pro do   MR_KSIĘGA prostego programu do prowadzenia książki podatkowej.
 36. Możliwość użycia programu MR_PRZELEWY (bez dodatkowych opłat)

A także wiele innych funkcji, które można znaleźć opisane w podręczniku.  Najświeższa wersja podręcznika zawsze znajduje się na stronie firmowej programu.