MR FAKTURY 2016  Informacje

Program MR FAKTURY 2016 jest darmową wersją programu do wstawiania faktur. Przy projektowaniu programu szczególną uwagę zwrócono na to by był jak najbardziej prosty w użyciu, dzięki czemu mogą go używać osoby mające niewielkie doświadczenie pracy z komputerami.

Może być on także wykorzystywany przez rolników indywidualnych do wystawiania faktur RR - można tez wystawić w nim faktury skupu. Program ma możliwość wystawiania paragonów - ale nie obsługuje drukarek fiskalnych.

Generalnie jest to mocno uproszczona wersja programu MR FAKTURY START przeznaczona dla osób i firm wchodzących na rynek biznesu lub firm, które nie mają zbyt wielu wymagań jeśli chodzi o program i wystawiają nie więcej niż 500 faktur w ciągu miesiąca.

Mimo iż program jest darmowy to posiada szereg ciekawych opcji. Między innymi możliwość zdefiniowania cennika i przypisania mu cen towarów. Ilość towarów czy usług jest ograniczona praktycznie ilością wolnego miejsca na dysku. Istnieje możliwość śledzenia długów i spłat faktur. 

W razie gdyby te możliwości jakie daje program okazały by się za małe zawsze można uaktualnić program do wersji płatnej - MR FAKTURY START  lub MR_FAKTURY PRO

Program obsługuje się podobnie jak programy płatne. Wykorzystuje on tę samą bazę danych NexusDB a także można go uruchamiać z Pendrive'a. 

Najważniejsze cechy programu :

 1. Wystawianie faktur
 2. Wystawianie paragonów
 3. Ewidencja faktur i możliwość drukowania zestawień
 4. Wystawianie faktur proforma
 5. Wystawianie faktur RR
 6. Wystawianie faktur skupu
 7. Zamiana paragonu na fakturę
 8. Wystawianie zamówień własnych do firm
 9. Wystawianie korekt do faktur i paragonów
 10. Ewidencja faktur korekcyjnych i wydruk ewidencji
 11. Automatyczne lub ręczne numerowanie dokumentów z możliwością definiowania własnych formatów
 12. Możliwość śledzenia długów i spłat
 13. Historia spłat poszczególnych faktur
 14. Stan zadłużenia firm
 15. Ewidencja KP
 16. Stan kasy
 17. Łatwa praca z klawiaturą - co ułatwia pracę w sklepie.
 18. Możliwość uruchamiania programu z Pendrive'a.

Uwaga !!! Jednym z istotnych ograniczeń jest możliwość wystawienia tylko do 500 faktur w ciągu miesiąca.

Program nie ma  ograniczeń czasowych. Będzie pracował w systemach Windows XP, Windows Vista, Windows 7,  8 i 10 a także po zainstalowaniu programu Wine w systemach Linux i iMac