Baner

MR PRZELEWY Informacja o programie

winieta  Program ma na celu pomoc w rejestrowaniu spłat faktur przelewowych oraz dokumentację tych spłat. Program nie sięga do kont bezpośrednio a jedynie korzysta z informacji jakie te konta mogą wyeksportować do plików tekstowych (csv, xml itp.). Program obsługuje formaty następujących banków: Inteligo, PKOBP, mBank, ING Bank Online, Bank Milenium, Nadwarciański Bank Spółdzielczy, Pekao SA (csv) oraz format Elixir. Istnieje możliwość dodania do tej listy dodatkowych banków, jeśli będzie takie zainteresowanie.  Program jest bezpłatnym dodatkiem do programu MR_FAKTURY_PRO.

Program idealnie nadaje się dla firm korzystających np z programu MR USŁUGI CYKLICZNE - sprawdza się, gdy mamy dużą ilość klientów i ręczne rejestrowanie przelewów zabiera nam za dużo czasu. Jeśli klienci będą umieszczać na przelewach tzw. numery klienta, które są automatycznie generowane przez program i mogą być umieszczane na fakturach, wówczas będzie taka wpłata automatycznie identyfikowana przez system. Dodatkowo numer ten zawiera sumę kontrolną co pozwala na weryfikowanie numeru tak by nie zaliczyć wpłaty niewłaściwemu klientowi

Program MR PRZELEWY obsługuje także przelewy dokonywane na konta indywidualne (płatności masowe) Zaletą tego rozwiązania jest to, iż wpłata jest bardzo łatwo identyfikowalna automatycznie. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest dodatkowy koszt jaki pobiera bank za taką usługę. Rozwiązanie z numerem klienta jest bezpłatne tylko że klienci nie zawsze wpisują ten numer do przelewów.  Dlatego rozwiązanie płatności masowe może być pewniejsze. Program sam generuje numer konta na jakie klient powinien wpłacać pieniądze na podstawie numeru częściowego otrzymanego z banku wraz z umową na taką usługę. Ten numer można później zawrzeć na fakturach książeczkach wpłat itp.

Nie jest konieczne, aby na komputerze, na którym pracuje program był dostęp do Internetu. Bo program nie sięga do konta bezpośrednio. To rozwiązanie może trochę mniej wygodne jednak o wiele bardziej bezpieczne. Dla większości przelewów (Oprócz Elixir'a) program sam pilnuje czy czasem nie wprowadziliśmy już danego przelewu do systemu. Gdy nie używamy systemu kont indywidualnych czy numerów klienta program sam próbuje znaleźć klienta na podstawie konta z jakiego jest wpłata lub na podstawie adresu. 

Nie bez znaczenia jest też bogata możliwość filtrowania przelewów co umożliwia wykonanie odpowiednich wydruków dla klientów, gdzie mogą zobaczyć tylko swoje wpłaty w razie jakiś sporów.

Program także obsługuje nadpłaty przy płatnościach cyklicznych ułatwia to bardzo śledzenie spłat.

Dane przelewów są szyfrowane za pomocą hasła - także jeśli zostało nadane hasło na administratora w MR_FAKTURY_PRO nie ma możliwości podejrzenia ich bez zalogowania w programie.